O ICEBREAKERU

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

SETKÁNÍ, KTERÉ ZMĚNILO ŽIVOT

Když se v roce 1994 setkal Jeremy Moon, tehdy 24-letý čerstvý absolvent univerzity, s farmářem Brianem Brackenridgem, nikdo asi netušil, jak mu to změní doslova celý život. Jeremy od Briana tehdy dostal prototyp trička, vyrobený ze 100% merino vlny.

"Bylo měkké na omak, vypadalo jinak než ostatní trika a bylo zcela přírodní," prohlásil tehdy Jeremy. "Ale neškrábalo a bylo fantasticky lehké, na rozdíl od všeho vlněného, co se tehdy nosilo. Navíc jsem ho mohl prát v pračce!"

Netrvalo dlouho a byla tu značka Ice-Breakers. Jeremy ve své kanceláři, rozuměj ložnici, začal spřádat obchodní plány, jak s prvním vrstveným systémem z merina obsadí celý svět. Syntetika tehdy ale naprosto dominovala outdoorovému oblékání, a tak si na svůj úspěch musel Jeremy ještě nějaký čas počkat.

 

JEREMY MOON PROFILE IMAGE 6

 

S PODPOROU LEGENDY

A jak už to tak v životě bývá, pomohla Jeremymu k úspěchu náhoda. Novozélandská jachtařská legenda - Sir Peter Blake, tedy stanovil nový světový rekord při obeplutí světa. Během těch čtyřiceti dnů a nocí měl na sobě triko a spodky, které mu Jeremy věnoval. Těžko by Jeremy hledal vhodnější způsob zviditelnění.

 

 Icebreaker Peter Blake OnboardENZA1994

 

Z HOBITÍNA DO CELÉHO SVĚTA

První prototypy výrobků se nedaly považovat, za příliš slušivé... Trika v první dodávce měla omylem o nějakých 15cm kratší rukávy - skvělé pro hobity, už ne tak skvělé pro lidi. Kolekce byla hodně úzká a dala se sbalit do koženého kufru, s kterým Jeremy objížděl novozélandské obchodníky.

Zisku dosáhl Jeremy až ve třetím roce podnikání - celých 800NZ$. "Tohle je první společnost, ve které sedím, kde mohu propít celý zisk a přesto zůstat střízlivý, " řekl tehdy Noel Todd, Jeremyho společník.

Lidé postupem času poznali, že ten jedinečný pocit při nošení merina, se nevyrovná ničemu, co znali. Navíc se merino skvěle hodilo jak pro každodenní život ve městě, tak pro víkendová dobrodružství.

Dnes se Icebreaker prodává v téměř 5000 prodejnách ve více než 50 zemích světa a z malé novozélandské značky se stal globální lídr v kategorii merino.

 

WOMEN-FW16-LOCATION-HELIX-LS-ZIP-HOOD-FRASER-PEAKS--103547001

 

V CO VĚŘÍME

PŘÍRODNÍ JE LEPŠÍ NEŽ SYNTETICKÉ

Naší úlohou nikdy nebylo vytvořit "technické" vlákno. To už za nás udělala Příroda - a nepotřebovala k tomu ropu. Naše merino vlna se rodí v horách Nového Zélandu - nevzniká v laboratořích. Tahle naše továrna na vlákno pracuje 24 hodin denně na hřbetech ovcí.

Udržitelnost má Icebreaker v srdci, a našim cílem je profitabilní udržitelnost - byznys model, který udržuje rovnováhu mezi ekologií a ekonomikou. Je to reálné, protože Příroda je jedinečný návrhář. Vše co stvoří je jednoduché, efektivní a krásné.

Věříme, že Příroda je mocnou silou všude kolem nás.  My tuto sílu využíváme, abychom se stali světovým lídrem v kategorii merino.

 MEN-FW16-LOCATION-WINTER-ZONE-LS-HALF-ZIP--103319401 2

 

JAK NAVRHUJEME

Když navrhujeme nový produkty, klíčovou otázkou, kterou si vždy klademe, je: jak chceme aby produkt fungoval?

Celé je to o dokonalé funkčnosti - tzn. lepší regulaci tělesné teploty, mobilitě, odvodu vlhkosti a usazení na těle. Skvělý design může být naprosto jednoduchý - např.  takový detail, že švy se vzájemně nepřekrývají, když jsou produkty navrstvené na sobě.

Náš design je spíše decentní a elegantní a vždy se snažíme přijít s nějakým netradičním prvkem - vnitřní stehování nebo potisk na kapsičce. Naše kořeny jsou v přírodě a naši návrháři neustále čerpají svou inspiraci v divoké přírodě Nového Zélandu.

 Cílem je vytvořít systém vrstev inspirovaný přírodou a navržený tak, aby fungoval nezávisle

 GROUP-FW16-LOCATION-WINTER-ZONE-LS-HALF-ZIP--103330001 2

 

O NÁS A PŘÍRODĚ

JE TO O NAŠEM VZTAHU K PŘÍRODĚ

A K SOBĚ NAVZÁJEM


Tohle není jen slogan - je to způsob, jakým o věcech přemýšlíme.

 

Začali jsme tím, že jsme sledovali, jak příroda funguje a jak ovlivňuje nás všechny. Naše smlouvy jsme nepodepsali pouze s našimi dodavateli, ale doslova s přírodou, jako takovou.

Zákaznící se stále více zajímají o to, odkud pocházejí věci, které si kupují. Chtějí vědět více nejenom o etickém přístupu firem, od kterých nakupují, ale také se zajímají o dopad, jaký mají jejich nákupy na naši planetu. 

Moc dobře víme, že je před námi ještě spousta práce, ale věříme v náš udržitelný byznys model, který neupřednostňuje zisk na úkor životního prostředí.

 

MtCook Valley grade

 

 

 

 

 

CO ZNAMENÁ MERINO ICEBREAKER?

Merino je jedno z nejstarší plemen ovcí. A také jedno z nejodolnějších.

Dost se liší od obyčejných ovcí, které žvýkají trávu někde v dolině - naše merina žijí v extrémních podmínkách novozélandských Jižních Alp. Tam, kde by obyčejné ovce jednoduše zmrzly.

Kožich ovcí merino byl stvořen do drsných podmínek - v létě je skvěle prodyšný, v zimě naopak výborně izoluje. Navíc je úžasně jemný a lehký.

S merinem jsme poprvé začali v roce 1994 a od té doby se snažíme spojovat toto přírodního vlákno s nejmodernějšími technologiemi - tak, abychom mohli vyrábět funkční vrstvy pro každodenní použití v přírodě i ve městě.

 

sheep

 

Příroda stvořila merino vlnu jako ochranu před spalujícími léty a mrazivými zimami drsných Jižních Alp na Novém Zélandu.

Vskutku extrémní test - kdyby to Příroda nevymyslela správně, zvířata by uhynula. Lidé jsou důvtipní, ale Příroda má stále navrch. Takže místo toho, abychom vymýšleli lepší vlákno, využili jsme merino a vytvořili z něj lehký systém oblečení pro každodenní nošení.

 

PROČ NOSIT MERINO ICEBREAKER?

MERINO, FUNKČNÍ PŘÍRODNÍ VLÁKNO

Kdysi dávno byla většina outdoorového oblečení vyrobena z tradiční vlny. Proto se lidé na fotkách z té doby nikdy nesmějí (...) Tradiční vlna sice byla hřejivá, ale zároveň škrábala jako čert. A taky byla objemná, těžká a trvalo věčnost, než uschla.

V sedmdesátých letech se ke slovudostala syntetika, jako např. polyester. Tato vlákna jsou sice lehká, snadno se udržují a obvykle neškrábou - ale také zapáchají, špatně izolují a jsou vysoce hořlavé.  Jo - a jsou vyrobená z ropy. Místo syntetiky si můžete obléci bavlnu, ale v té zase zmrznete na kost, pokud se jen trošku zapotíte.

Takže jaké je řešení? Výkonné vlákno navržené přírodou a zpracované lidmi.

Naše merino kombinuje to nejlepší z tradiční vlny, syntetiky a bavlny. Merino je měkké, neškrábe, v zimě hřeje a v létě naopak skvěle ochlazuje, je prodyšné a nezapáchá - klidně v něm můžete odběhnout maraton a cítit se stejně skvěle, jako kdybyste celý den leželi na gauči.

A protože vzniklo v horách a ne v chemičce, je merino každoročně obnovitelné, recyklovatelné a odbouratelné.

 

Hands Parting Fleece NZ Merino Lake Hawea Station

 

PROČ SI VYBRAT ICEBREAKER?

Existují nějaké rozdíly mezi merinem? Ano. My nakupujeme to nejlepší merino na světě v Jižních Alpách na Novém Zélandu.

Nový Zéland produkuje nejdelší, nejpevnější, nejčistší a nejbělejší merino vlákno na světě, to znamená, že je odolnější, zůstane déle měkké a nebude se tolik žmolkovat.

Naše dlouhodobé kontrakty s nejlepšími farmáři jsou výhodné pro obě strany. Nám umožňují převzít s klidem zodpovědnost za každý krok při získávání vlny - od kontroly kvality vlny až po péči o ovce. Farmáři zase benefitují ze zafixovaných výkupních cen merina, což jim dává velkou míru jistoty pro život.

Naše tříleté smlouvy s farmáři z nás dělají největšího nezávislého výkupce merino vlny na světě.

Když na sobě nosíte merino Icebreaker, můžete si být jistí, že stejně skvěle se cítí i ovce, od kterých jsme získali vlnu.

 

Icebreaker brand farmer station

 

SNADNÁ ÚDRŽBA

Výrobky Icebreaker je možné prát na 40 stupňu v automatické pračce. Nesmějí se pouze přidávat žádná bělidla, změkčovadla a prádlo se nesmí sušit v sušičce. Podrobnější pokyny najdete na každém výrobku, překlad a vysvětlení zde:  praní a údržba

 

 

JAK MERINO ICEBREAKER FUNGUJE?

FUNKČNÍ PŘEDNOSTI

Naše merino combinuje ty nejlepší vlastnosti tradiční vlny a syntetických vláken - avšak bez použití plastů.

MEN-FW16-LOCATION-HELIX-LS-ZIP-HOOD-FRASER-PEAKS--103807001

 

MĚKKÉ

Malý průměr vláken - cca 16 - 22 mikronů, předurčuje merino pro použití při výrobě oblečení - je totiž mnohem příjemnější na omak a nezpůsobuje pověstně škrábání - tolik typické pro klasickou vlnu, jejíž vlákna dosahují dvojnásobné tloušťky. Proto si můžete oblečení Icebreaker představit jako vaši druhou kůži. 

 HŘEJIVÉ

V chladném počasí využívá merino absorbovanou vlhkost a vytváří teplo (proces zvaný sorpce tepla). Navíc vznikají mezi překrývajícími se vlákny merina miliony vzduchových kapes, které brání unikání tělesného tepla pryč. Merino vás tak udržuje v příjemném teple.

CHLADÍ

V teplém počasí udržuje merino pokožku v chládku tím, že podporuje odpařování potu pryč z pokožky. A protože je merino opravdu prodyšné, může pára odcházet pryč, aniž by jste cítili nepříjemný pocit vlhka.

 

MERINO VS. SYNTETIKA

SUCHÉ

Merino odvádí vlhkost v podobě páry k povrchu látky, kde se vypaří ještě před tím, než se přemění na kapalinu. Merino dokáže absorbovat vlhkost o hmotnosti 30% vlastní váhy, aniž byste se cítili mokří. Navíc rychle schne - možné ne tak rychle, jako syntetika, ale nikdo nejsme dokonalí, že...

LEHKÉ

Naše merino má vyjímečný poměr hřejivost vs. hmotnost. Jemná a lehká vlákna poskytují stejný tepelný komfort, jako těžké a objemné svetry.

PRODYŠNÉ

Syntetické materiály jsou hned vlké, protože pára může odcházet pouze otvory v textílii. Ale u merina Icebreaker je prodyšné jak vlákno, tak celá textílie, takže se nebudete nikdy přehřívat.

BEZ ZÁPACHU

Icebreaker merino přirozeně odolává zápachu - můžete ho nosit klidně několik dnů, nebo dokonce týdnů, aniž byste ho museli prát.

OHNIVZDORNÉ

Vlna je nejméně hořlavé vlákno a je také nejbezpečnější při kontaktu s pokožkou. Je samozhášivá a narozdíl od syntetiky se netaví a nemůže se připéci k pokožce - takže se u táboráku budete cítit bezpečně.

SNADNÁ ÚDRŽBA

Odolné merino je pratelné v pračce, rychle schne (na šńůře nebo volně položené - sušička mu nedělá dobře) a vrací se zpět do původního tvaru bez potřeby žehlení - to z něj dělá ideálního parťáka na cesty.

ANTISTATICKÉ

Merino odolává statické elektřině, která vzniká při tření textílie s různými materiály. Takže nebudete zářit, ani kolem sebe metat blesky, ani se vám nebudou ježit vlasy.

 

PROČ VRSTVIT?

JAK CELÝ SYSTÉM FUNGUJE

Merino ovce mají lehké, jemné a velmi prodyšné kožichy, které je ochrání před nesnesitelnými vedry, která v Jižních Alpách v létě panují. Když začne zima, ovcím naroste přes jejich základní košich další vrstva hřejivé vlny, a tak se mohou celé dny toulat po horách - pěkně v teple a pohodlí.

 

VRSTVENÝ SYSTÉM ICEBREAKER

Přetvořili jsme merino vlnu v systém lehkých vrstev, které vám dodají svobodu k objevování přírody. Když je teplo, oblékněte si samostatnou vrstvu merina přímo na tělo. Jakmile se ochladí, přidejte další vrstvu pro vyšší míru izolace.

Když vrstvíte jednotlivé vrstvy Icebreaker na sebe, vytvoří se mnoho vzduchových kapes, které brání unikání tělesného tepla pryč. Funguje to, ať už na sobě máte jedinou vrstvu, nebo ucelený systém.

 

 WOMEN-FW16-LOCATION-ELLIPSE-LS-HALF-ZIP-103483401

 

ODKUD POCHÁZÍ MERINO ICEBREAKER?

DOMOV NAŠEHO MERINA

Merino Icebreaker je získáváno v Jižních Alpách - drsných horách, které se vinou jako páteř celým Jižním Ostrovem Nového Zélandu.

Teploty tam v létě stoupají až k 35 °C, v zimě naopak snadno klesnou k -20 °C a krajina je pokryta sněhem a ledem. Je to vyjímečné místo tvořeno mnoha vrcholy, ledovci, fjordy, pralesy, jezery a rozlehlými loukami.

Běžné ovce by to tam nezvládly. Zato merino ovce se naučily v tvrdých podmínkách přežít - příroda jim nadělali hi-tech kožich, který je ochrání před spalujícím sluníčkem i mrazivým větrem.

Icebreaker station baacode merino farmer bruce station muster

 

 

Affiliate program