MATERIÁLY

PŘÍRODNÍ TEPLO - MERINOLOFTTM

 LEHČÍ, HŘEJIVĚJŠÍ, LÉPE VYPADAJÍCÍ. MERINOLOFTTM JE NADČASOVOU EVOLUCÍ PEŘOVÝCH NÁPLNÍ.

Reguluje tělesnou teplotu, odvádí tělesný pot a odolává zápachu – narozdíl od syntetiky.

Hřeje i vlhký, můžete ho prát v pračce a je udržitelný – narozdíl od peří.

Merino je přírodní řešení, které posunuje funkčnost svrchních vrstev, jež chrání před nízkými teplotami, nadměrně vás nezatíží a umožňuje neomezený rozsah pohybu.

 merinoloft_graf

Konstrukce:

  • Voděodolný svršek je vyrobený z recyklovaného polyesteru, který je pro větší odolnost tkaný a opatřený DWR úpravou, která odpuzuje vlhkost.
  • Vlněná izolační náplň je extrémně lehká a hřejivá, ikdyž navlhne.
  • 100% vlněná podšívka poskytuje skvělou prodyšnost přímo na těle. Měkká merino tkanina je příjemná na dotek, reguluje tělesné mikroklima a udržuje vás v pohodlí.

 

 merinoloft_konstrukce

 

 

„ÚKOLEM BYLO NAVRHNOUT PRODUKT, KTERÝ BY JEDNAK ODRÁŽEL NAŠE KOŘENY V MERINO KATEGORII, A ZÁROVEŇ PŘINESL ÚPLNĚ NOVÝ VÝKON, CO SE TÝKÁ TEPELNÉ IZOLACE PŘI VELMI NÍZKÝCH TEPLOTÁCH. NAVÍC TAK, ABY BYL VYSOCE FUNKČNÍ A EXTRÉMNĚ VŠESTRANNÝ.“

GERARD SMITH, SENIOR GLOBAL PRODUCT DESIGNER

merinoloft_bunda

HELIX LS ZIP HOOD

ISPO AWARD WINNER 2015/2016

 

RealFLEECE® -  OPRAVDOVÝ FLEECE

Přírodní alternativa k syntetickému fleecu, to je náš RealFLEECE®. Vyroben z merino vlny, a proto lehký, prodyšný a vyjímečně měkký. RealFLEECE® je součástí našeho jedinečného vrstveného systému, který zajišťuje pohodlí a teplo v těch nejchladnějších podmínkách. Tyto střední vrstvy jsou perfektní pro nošení sólo nebo pod svrchní vrstvou, pokud se ochladí. Produkty jsou navrženy pro absolutně neomezený pohyb a naše fleecové bundy jsou tak optimální volbou pro lyžování a turistiku nebo třeba krátký běh městem.

realfleece_konstrukce

Minimální objem a nízká hmotnost – v našich produktech RealFLEECE® vám bude vždy teplo a budete vypadat dost dobře na jakkékoliv dobrodružství ve městě.

 realfleece_graf

 

MERINO NOVÉ GENERACE - ICEBREAKER CORESPUN

CORESPUN JE REVOLUČNÍ PŘÍZE S ODOLNÝM NYLONOVÝM JÁDREM, KTERÉ JE ZABALENÉ DO MĚKKÉHO MERINA PŘÍJEMNÉHO NA DOTYK.

Našim cílem bylo dodat velmi lehkým pleteninám odolnost potřebnou při drsnějším namáhání během  nejrůznějších dobrodružstvích. V žádném případě jsme ale nechtěli obětovat všechny skvělé benefity, které merino pro zákazníka má – především termoregulaci, odvod vlhkosti, příjemný pocit při nošení a odolnost vůči zápachu. Corespun se ukázal, jako ideální řešení.

corespun_graf

Tím, že používáme jen nezbytně nutné množství nylonu, který je navíc „schovaný“ pod měkkými merino vlákny, dostává se lidské tělo do kontaktu pouze s měkkou merino vlnou a pocit při nošení je tak naprosto stejný, jako u pletenin předešlých generací, které byly vyrobené ze 100% merina.  Zásadně však narostla odolnost proti mechanickému poškození a tím i celková životnost. Corespun příze má až o 40% vyšší pevnost, než příze ze 100% merina. Už se tak nemusí obávat předčasného poškození při používání.

 corespun_rez

 

ICEBREAKER COOL-LITE™ - PORAZIT VEDRO

ICEBREAKER COOL-LITE™ je směsí dvou přírodních vláken s unikátními funkčními vlastnostmi – merino vlny a Tencelu. Jde o skvělý materiál pro aktivní pohyb ve velmi teplých podmínkách nebo při vysoké fyzické aktivitě.

TENCEL® je ochranná známka rakouské společnosti Lenzing, která stojí i za dalšími inovativními materiály. Tencel se získává z dřeva eukalyptovníků – rychlerostoucích stromů, které jsou pěstovány na plantážích a dosahují velké mocnosti. Jsou velmi nenáročné na kvalitu půdy a jejich výnosnost je 5x větší než u bavlny. Jde tedy o vysoce ekologický materiál, který vyniká velmi jemným povrchem a vysokou tepelnou vodivostí. Proto se příjemně nosí, chladí, velmi rychle schne a stejně jako merino dlouhodobě odolává nepříjemnému zápachu.

coollite_graf

Affiliate program