JAK MERINO ICEBREAKER FUNGUJE

FUNKČNÍ PŘEDNOSTI

Naše merino combinuje ty nejlepší vlastnosti tradiční vlny a syntetických vláken - avšak bez použití plastů.

MEN-FW16-LOCATION-HELIX-LS-ZIP-HOOD-FRASER-PEAKS--103807001

 

MĚKKÉ

Malý průměr vláken - cca 16 - 22 mikronů, předurčuje merino pro použití při výrobě oblečení - je totiž mnohem příjemnější na omak a nezpůsobuje pověstně škrábání - tolik typické pro klasickou vlnu, jejíž vlákna dosahují dvojnásobné tloušťky. Proto si můžete oblečení Icebreaker představit jako vaši druhou kůži. 

 HŘEJIVÉ

V chladném počasí využívá merino absorbovanou vlhkost a vytváří teplo (proces zvaný sorpce tepla). Navíc vznikají mezi překrývajícími se vlákny merina miliony vzduchových kapes, které brání unikání tělesného tepla pryč. Merino vás tak udržuje v příjemném teple.

CHLADÍ

V teplém počasí udržuje merino pokožku v chládku tím, že podporuje odpařování potu pryč z pokožky. A protože je merino opravdu prodyšné, může pára odcházet pryč, aniž by jste cítili nepříjemný pocit vlhka.

 

MERINO VS. SYNTETIKA

SUCHÉ

Merino odvádí vlhkost v podobě páry k povrchu látky, kde se vypaří ještě před tím, než se přemění na kapalinu. Merino dokáže absorbovat vlhkost o hmotnosti 30% vlastní váhy, aniž byste se cítili mokří. Navíc rychle schne - možné ne tak rychle, jako syntetika, ale nikdo nejsme dokonalí, že...

LEHKÉ

Naše merino má výjimečný poměr hřejivost vs. hmotnost. Jemná a lehká vlákna poskytují stejný tepelný komfort, jako těžké a objemné svetry.

PRODYŠNÉ

Syntetické materiály jsou hned vlhké, protože pára může odcházet pouze otvory v textílii. Ale u merina Icebreaker je prodyšné jak vlákno, tak celá textílie, takže se nebudete nikdy přehřívat.

BEZ ZÁPACHU

Icebreaker merino přirozeně odolává zápachu - můžete ho nosit klidně několik dnů, nebo dokonce týdnů, aniž byste ho museli prát.

OHNIVZDORNÉ

Vlna je nejméně hořlavé vlákno a je také nejbezpečnější při kontaktu s pokožkou. Je samozhášivá a na rozdíl od syntetiky se netaví a nemůže se připéci k pokožce - takže se u táboráku budete cítit bezpečně.

SNADNÁ ÚDRŽBA

Odolné merino je pratelné v pračce, rychle schne (na šňůře nebo volně položené - sušička mu nedělá dobře) a vrací se zpět do původního tvaru bez potřeby žehlení - to z něj dělá ideálního parťáka na cesty.

ANTISTATICKÉ

Merino odolává statické elektřině, která vzniká při tření textílie s různými materiály. Takže nebudete zářit, ani kolem sebe metat blesky, ani se vám nebudou ježit vlasy.

Affiliate program