JAK MERINO ICEBREAKER FUNGUJE

FUNKČNÍ PŘEDNOSTI

Naše merino combinuje ty nejlepší vlastnosti tradiční vlny a syntetických vláken - avšak bez použití plastů.

MEN-FW16-LOCATION-HELIX-LS-ZIP-HOOD-FRASER-PEAKS--103807001

 

MĚKKÉ

Malý průměr vláken - cca 16 - 22 mikronů, předurčuje merino pro použití při výrobě oblečení - je totiž mnohem příjemnější na omak a nezpůsobuje pověstně škrábání - tolik typické pro klasickou vlnu, jejíž vlákna dosahují dvojnásobné tloušťky. Proto si můžete oblečení Icebreaker představit jako vaši druhou kůži. 

 HŘEJIVÉ

V chladném počasí využívá merino absorbovanou vlhkost a vytváří teplo (proces zvaný sorpce tepla). Navíc vznikají mezi překrývajícími se vlákny merina miliony vzduchových kapes, které brání unikání tělesného tepla pryč. Merino vás tak udržuje v příjemném teple.

CHLADÍ

V teplém počasí udržuje merino pokožku v chládku tím, že podporuje odpařování potu pryč z pokožky. A protože je merino opravdu prodyšné, může pára odcházet pryč, aniž by jste cítili nepříjemný pocit vlhka.

 

MERINO VS. SYNTETIKA

SUCHÉ

Merino odvádí vlhkost v podobě páry k povrchu látky, kde se vypaří ještě před tím, než se přemění na kapalinu. Merino dokáže absorbovat vlhkost o hmotnosti 30% vlastní váhy, aniž byste se cítili mokří. Navíc rychle schne - možné ne tak rychle, jako syntetika, ale nikdo nejsme dokonalí, že...

LEHKÉ

Naše merino má vyjímečný poměr hřejivost vs. hmotnost. Jemná a lehká vlákna poskytují stejný tepelný komfort, jako těžké a objemné svetry.

PRODYŠNÉ

Syntetické materiály jsou hned vlké, protože pára může odcházet pouze otvory v textílii. Ale u merina Icebreaker je prodyšné jak vlákno, tak celá textílie, takže se nebudete nikdy přehřívat.

BEZ ZÁPACHU

Icebreaker merino přirozeně odolává zápachu - můžete ho nosit klidně několik dnů, nebo dokonce týdnů, aniž byste ho museli prát.

OHNIVZDORNÉ

Vlna je nejméně hořlavé vlákno a je také nejbezpečnější při kontaktu s pokožkou. Je samozhášivá a narozdíl od syntetiky se netaví a nemůže se připéci k pokožce - takže se u táboráku budete cítit bezpečně.

SNADNÁ ÚDRŽBA

Odolné merino je pratelné v pračce, rychle schne (na šńůře nebo volně položené - sušička mu nedělá dobře) a vrací se zpět do původního tvaru bez potřeby žehlení - to z něj dělá ideálního parťáka na cesty.

ANTISTATICKÉ

Merino odolává statické elektřině, která vzniká při tření textílie s různými materiály. Takže nebudete zářit, ani kolem sebe metat blesky, ani se vám nebudou ježit vlasy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení