PROČ NOSIT ICEBREAKER

MERINO, FUNKČNÍ PŘÍRODNÍ VLÁKNO

Kdysi dávno byla většina outdoorového oblečení vyrobena z tradiční vlny. Proto se lidé na fotkách z té doby nikdy nesmějí (...) Tradiční vlna sice byla hřejivá, ale zároveň škrábala jako čert. A taky byla objemná, těžká a trvalo věčnost, než uschla.

V sedmdesátých letech se ke slovudostala syntetika, jako např. polyester. Tato vlákna jsou sice lehká, snadno se udržují a obvykle neškrábou - ale také zapáchají, špatně izolují a jsou vysoce hořlavé.  Jo - a jsou vyrobená z ropy. Místo syntetiky si můžete obléci bavlnu, ale v té zase zmrznete na kost, pokud se jen trošku zapotíte.

Takže jaké je řešení? Výkonné vlákno navržené přírodou a zpracované lidmi.

Naše merino kombinuje to nejlepší z tradiční vlny, syntetiky a bavlny. Merino je měkké, neškrábe, v zimě hřeje a v létě naopak skvěle ochlazuje, je prodyšné a nezapáchá - klidně v něm můžete odběhnout maraton a cítit se stejně skvěle, jako kdybyste celý den leželi na gauči.

A protože vzniklo v horách a ne v chemičce, je merino každoročně obnovitelné, recyklovatelné a odbouratelné.

 

Hands Parting Fleece NZ Merino Lake Hawea Station

 

PROČ SI VYBRAT ICEBREAKER?

Existují nějaké rozdíly mezi merinem? Ano. My nakupujeme to nejlepší merino na světě v Jižních Alpách na Novém Zélandu.

Nový Zéland produkuje nejdelší, nejpevnější, nejčistší a nejbělejší merino vlákno na světě, to znamená, že je odolnější, zůstane déle měkké a nebude se tolik žmolkovat.

Naše dlouhodobé kontrakty s nejlepšími farmáři jsou výhodné pro obě strany. Nám umožňují převzít s klidem zodpovědnost za každý krok při získávání vlny - od kontroly kvality vlny až po péči o ovce. Farmáři zase benefitují ze zafixovaných výkupních cen merina, což jim dává velkou míru jistoty pro život.

Naše tříleté smlouvy s farmáři z nás dělají největšího nezávislého výkupce merino vlny na světě.

Když na sobě nosíte merino Icebreaker, můžete si být jistí, že stejně skvěle se cítí i ovce, od kterých jsme získali vlnu.

 

BRAND-2016-ROBERT-PORTRAIT-SUNRISE

 

SNADNÁ ÚDRŽBA

Výrobky Icebreaker je možné prát na 40 stupňu v automatické pračce. Nesmějí se pouze přidávat žádná bělidla, změkčovadla a prádlo se nesmí sušit v sušičce. Podrobnější pokyny najdete na každém výrobku, překlad a vysvětlení zde:  praní a údržba

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení